Oppdrettere

OPPDRETTER SIDEN


Et portrett av prinsesse Ekaterina Dmitrievna Golitsyna malt av Louis-Michel van Loo, 1759

 

Link til Norsk Kennel Klubb`s dokument for: «Etiske Retningslinjer for Avl- og Oppdrett» & «Avlsstrategi» – Juni 2018

Link til Norsk Kennel Klubb`s side med informasjon om de «Etiske grunnregler for Avl- og Oppdrett»


Norsk Mops Klubb`s krav & anbefalinger på hunder som brukes i avl:

  • Krav om kjent status på patella fom 01.01.20
  • Anbefaling om kjent status på øyne
  • Anbefaling om kjent status på PDE
  • Anbefaling om kjent grad på BOAS-test
  • Foreldredyrene må ha FCI-godkjent stamtavle

Alle oppdrettere bør kjenne til følgende:

  • Rasens historiske bakgrunn og utvikling, både her i landet og i rasens hjemland
  • Populasjonskunnskap – dvs hvor rasen står i dag
  • Mål og prioriteringer for fremtiden

Oversikt over oppdrettere tilsluttet Norsk Mopsklubb

Ved å stå på Raseklubben`s oppdretterliste forplikter oppdretteren seg til å følge klubbens og Norsk Kennel Klubb`s anbefalinger, retningslinjer og krav innenfor Avl- & Oppdrett.

Det skal være et kvalitetsstempel å kjøpe valp fra oppdretter underlagt Norsk Mops Klubb.

 

Dersom du ønsker å få ditt oppdrett registrert her – send en mail til: mona@norskmopsklubb.no


Kennel Head On
Eva og Arne Haugen
Epost: arnejohan.haugen@gmail.com
Tlf.: 92204844
Fylke: Akershus (Viken)


Trulteskogen Kennel
Kjersti Berntzen
Epost: kjersti.berntzen@gmail.com
Tlf.: 92407461
Webside: www.trulteskogen.com
Fylke: Akershus (Viken)


Kennel Exeline
Jannicke og Trond Johansson
Epost: Eide_677@hotmail.com
Tlf.: 99314647
Webside: www.kennelexeline.net
Fylke: Hedmark (Innlandet)


Kennel Mu-Ti-La
Toril Dønheim
Epost: doenheim@gmail.com
Tlf.: 41205298
Webside: www.kennelmutila.com
Fylke: Møre og Romsdal


Kennel Pugbully
Heidi Fridtjofsen
Epost: heidi@pugbully.no
Tlf.: 98444288
Fylke: Nord Trøndelag (Trøndelag)


Trønderriket Kennel
Bente Vangen
Epost: tronderriket.kennel@outlook.com
Tlf.: 41388649
Webside: tronderriket.123hjemmeside.no
Fylke: Nord Trøndelag (Trøndelag)


Kennel Raolex
Sheila Rao
Epost: sheilarao_9@hotmail.com
Tlf.: 90788437
Fylke: Nordland


Kennel Snowpug 
Mona Helen Gunnarsdotter Bergheim
Epost: snowpug@online.no
Tlf.: 94893898
Webside: www.snowpug.com
Fylke: Troms (Troms og Finnmark)


Kennel Tangetoppen
Elisabeth Juverud
Epost: tangetoppenpugs@gmail.com
Tlf.: 40212949
Webside: www.tangetoppen.org
Fylke: Vestfold (Vestfold og Telemark)


Kennel FiPiLi
Turid Kvamme
Epost: y-amas@hotmail.com
Tlf.: 91327444
Fylke: Vestfold (Vestfold og Telemark)


Kennel Mopsofnorway
Gry Marthinussen
Epost: grymarth@gmail.com
Tlf.: 41252244
Fylke: Vestfold og Telemark


Kennel Ludella
Ann Kristin Borge
Mail: ankiborge@outlook.com
Tlf.: 99547846
Fylke: Vestfold/Telemark


Kennel Moskusbanden
Kari Aamodt
Epost: kaaamodt@gmail.com
Tlf.:95861113
Fylke: Østfold (Viken)


Kennel Chuckaboo’s
Inga Dis Thorsteinsdottir
Epost: ingad84@gmail.com
Tlf.: 98062073
Fylke: Møre og Romsdal


Kennel PEI FANG 
V/ Marianne og Brynjar Holmli
Epost: marianne.holmli@gmail.com
Tlf.: 95281266
Webside: www.peifangchows.com
Fylke: Trøndelag


Pugling Kennel
Rina Lucille Remmert
Epost: rina.remmert@gmail.com
Tlf.: 95098313
Fylke: Akershus (Viken)


Kennel Marmelade
Torunn Johanne Rosvold
Epost: torunn.marmelade@gmail.com
Tlf.: 92694036
Fylke: Vestland

Comments are closed